U bent hier: Home » Nieuws » Televisie » LCD Televisies » "Grundig maakt zuinigste tv"

"Grundig maakt zuinigste tv"

vrijdag 13 februari 2009, geplaatst door Hear+See | 670 keer bekeken

Grundig maakt de zuinigste tv. Grundig heeft een speciale ecolijn met een laag energieverbruik geïntroduceerd. De zuinigste uit deze serie is de Grundig 26-6832 T ECO. Dit blijkt uit een nieuwe top 10 tv’s van Stichting Natuur en Milieu. Ook fabrikant Sony doet het volgens de stichting goed.

De zuinigste kleine tv verbruikt 90 kW per jaar, de minst zuinige grote tv 224 kW. Sommige televisies verbruiken in tien jaar tijd, de gemiddelde levensduur van een tv, net zoveel energiekosten als de aanschafprijs van de tv.

Digitale televisie brengt nog meer energieverbruik met zich mee. Bij het kijken naar digitale tv wordt tien tot twintig procent meer energie verbruikt.

De Stichting Natuur en Milieu ziet graag dat er een energielabel komt voor televisies, zodat bij de aankoop van een tv de consument een betere vergelijking kan maken. Om de paar jaar moeten de normen aangescherpt worden zodat het onderscheid duidelijk blijft. Ook worden producenten volgens de stichting blijvend geprikkeld steeds zuinigere modellen te ontwikkelen.


26-6832 T ECO
* 26-6832 T ECO


Bron: Hear+See

« Vorige nieuwsbericht
Win een tas van Golla
Volgende nieuwsbericht »
Schuiven met Sony Ericsson’s C903

Er zijn nog geen reacties...

Reageer op het nieuwsbericht

Inloggen

Bestaande gebruikers kunnen hier inloggen.

Inloggen


Verstuur