Astell & Kern A&ultima SP1000

Is alleen het beste goed genoeg? Dan kan je de Astell & Kern AK380 niet aan je voorbij laten gaan. We wisten niet dat het nog beter kon, maar wat is deze speler bizar goed! Absoluut een volwaardige update voor AK240-bezitters. Ook de accessoires die er aan komen zijn meer dan de moeite waard.

Laatste update op 19 april 2024 03:56

Beschrijving

De Astell & Kern AK380 is een mijlpaal. Nog niet eerder was mobiel luisteren zo goed. Of je nou DSD, MQS of “gewoon” FLAC van cd-kwaliteit luistert, het maakt eigenljk niet zoveel uit. De AK380 weet er iets prachtigs van te maken. Zoals altijd is het uitleggen van een bepaalde klank erg lastig, maar we zullen toch een poging doen.  Bij pure high-end is het gemak en de rust waarmee de muziek wordt weergegeven een van de belangrijkste graadmeters. Het gevoel dat je nooit de limieten van je apparatuur zult bereiken. Of je nou rustige kamermuziek of speedcore-deathmetal aan het luisteren bent. Instrumenten moeten duidelijk te onderscheiden zijn, goed te plaatsen in de ruimte en natuurlijk klinken. Astell & Kern heeft hier uitgebreid ervaringen mee en etaleert dat met de 380. Muziek is goed te ontleden, alle componenten zijn duidelijk. Toch blijft het een geheel, wat met enorme rust en een verslavende vloeiendheid wordt weergegeven.   We kunnen er lang of kort over schrijven, maar uiteindelijk is het luisteren naar de Astell & Kern AK380 het beste wat je kunt doen. Je zult ongetwijfeld versteld staan van de kwaliteiten van deze compacte speler. Daarnaast is een persoonlijke kennismaking de uitgelezen mogelijkheid om diverse Astell & Kern spelers te proberen. De bouwkwaliteit van de diverse spelers is ongekend goed, iets wat ook duidelijk wordt wanneer je de AK380 op pakt.   Niet alleen de Astell & Kern AK380 is de moeite waard. Zo komt er een dock met XLR-uitgang beschikbaar. Zo sluit je de AK380 probleemloos aan op je stereo thuis, voor een sound die beter is dan veel cd-spelers in dezelfde prijsklasse. Ook is er de AK Ripper, waarmee het rippen van cd’s direct naar de AK380 kinderlijk eenvoudig is. Klap op de vuurpijl is de Astell & Kern AMP. Hiermee geef je de AK380 een forse boost in power, waardoor het aansturen van fullsize hoofdtelefoons ook geen enkel probleem meer is.